Lakier hybrydowy bez tajemnic

Lakier hybrydowy bez tajemnic

Lakierami hybrydowymi zachwycamy się od wielu lat. Fantastyczne kolory, naturalny wygląd paznokci, rewelacyjna trwałość to zalety, które zdecydowały o popularności hybrydowego manicure. Dziś każda kobieta, która potrafi malować paznokcie zwykłym lakierem, może sama wykonywać hybrydowe stylizacje paznokci. Sprawdź, jak samodzielnie zrobić hybrydowy manicure w domowym zaciszu!

Malowanie paznokci zwykłym lakierem dało się we znaki niejednej z nas. Czasami nawet już po kilku godzinach lakier odpryskiwał, a wówczas paznokcie wyglądały mało elegancko. Potem zaczęłyśmy zachwycać się paznokciami żelowymi i akrylowymi, bo te dawały nam znacznie większy komfort. Dobrze zrobiony manicure żelowy lub akrylowy utrzymywał się na paznokciach przez długi czas i dopiero gdy pojawiły się spore odrosty, przychodziła pora na wizytę w salonie kosmetycznym. Niestety paznokcie wystylizowane w ten sposób często wyglądały po prostu sztucznie. Nie zawsze miały ładne kształty, a i ich grubość pozostawiała wiele do życzenia. Gdy pojawił się lakier hybrydowy, wszystko się zmieniło. Najpierw manicure hybrydowy można było wykonywać tylko w salonach kosmetycznych, ale szybko się okazało, że bez problemu można go zrobić samodzielnie w domu. Wystarczy wiedzieć, co jest potrzebne do jego wykonania i znać kolejność czynności, a w krótkim czasie będzie można cieszyć się pięknymi paznokciami.

Manicure hybrydowy – niezbędne preparaty i akcesoria

Choć skompletowanie wszystkich niezbędnych preparatów i akcesoriów jest sporym wydatkiem, to szybko okaże się, że domowy manicure hybrydowy jest jedną z najtańszych stylizacji paznokci. Największą kwotę trzeba wydać na lampę do paznokci, która jest niezbędna do utwardzania wszystkich warstw manicure hybrydowego. W tej roli sprawdzi się zarówno lampa UV, jak i lampa LED. Ta pierwsza jest nieco tańsza, ale utwardzanie lakieru hybrydowego trwa dłużej niż w lampie LED.

Do wykonania stylizacji hybrydowej potrzebne będą takie preparaty jak lakier hybrydowy w ulubionym kolorze, baza pod lakier i top do wykończenia manicure oraz płyn odtłuszczający do paznokci. Niezbędne będą także następujące akcesoria: patyczki drewniane do odsuwania skórek, pilniczek do paznokci oraz bloczek polerski i waciki bezpyłowe.

Manicure hybrydowy – kolejność czynności

Zanim na paznokciach pojawi się lakier hybrydowy, trzeba je odpowiednio przygotować. Zaczynamy więc od ich skrócenia i nadania im ulubionego kształtu. Następnie odsuwamy lub wycinamy skórki, przecieramy płytkę paznokcia bloczkiem polerskim, a później wacikiem nasączonym płynem odtłuszczającym.

Kolejną czynnością jest naniesienie cieniutkiej warstwy bazy hybrydowej na powierzchnię paznokci i utwardzenie jej w lampie. Potem kładziemy dwie warstwy lakieru hybrydowego, każdą utwardzając osobno. Ostatnią warstwą, którą trzeba położyć, jest top i on też musi być utrwalony w lampie. Na koniec paznokcie warto przetrzeć płynem do przemywania lakierów hybrydowych, a na skórki wokół paznokci nanieść odżywczą oliwkę.

Materiał Partnera

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments