Skin flooding – co warto o nim wiedzieć?

Skin flooding – co warto o nim wiedzieć?

Intensywne nawilżanie skóry, czy to naprawdę działa? Tak twierdzi coraz więcej kobiet, fanek na tik-toku, które w skin flooding upatrują receptę na szybkie i skuteczne nawilżenie twarzy. Okazuje się, że taki sposób na przywrócenie twarzy nawilżenia jest nie tylko bardzo skuteczny, ale przede wszystkim również nieprawdopodobnie zjawiskowy. Po skin flooding powinny sięgnąć wszystkie te panie, które oczekują od codziennej pielęgnacji niebywałych efektów. Sprawdź koniecznie, na czym to polega!

Skin flooding to jeden z najpopularniejszych, kosmetycznych trendów wśród tych stosowanych przez liczne grono tik-tokerek. Sam pomysł na pielęgnację skin flooding wypłynął z potrzeby intensywnego i szybkiego nawilżenia skóry, która właśnie w sezonie zimowym wymaga szczególnej pielęgnacji. Skin flooding dzięki swojej niebywałej skuteczności ma już wiele fanek, a na czym polega i dlaczego warto uwzględnić taką pielęgnację wśród swoich domowych zabiegów SPA? Sprawdź koniecznie!

Pierwszy etap domowego skin flooding – czyli serum o działaniu nawilżającym

Jeśli chcesz zadbać o skórę swojej twarzy kompleksowo, a zimą nawilżyć ją szybko i skutecznie to koniecznie sięgnij po serum o działaniu nawilżającym. Zastosowane w pierwszym kroku pielęgnacji świetnie nawilży skórę, a do tego sprawi, że ta będzie intensywnie wygładzona oraz pozbawiona przebarwień. Jeśli zadbasz o to, by serum o działaniu nawilżającym nałożyć codziennie to szybko zauważysz istotne dla swojego wyglądu efekty.

Jedno jest jednak bardzo ważne. Serum o działaniu nawilżającym nakładasz na twarz dopiero po tym, jak ją skutecznie oczyścisz. Możesz w tym celu zastosować standardową piankę, tonik lub mleczko. Serum nakładasz na skórę jeszcze wówczas, gdy skóra jest mokra. Ten aspekt jest bardzo ważny i konieczny do uzyskania efektów założonych w skin floodingu.

Serum z niacynamidem  – jako drugi i bardzo ważny krok w skin floodingu

Jeśli jesteś już po pierwszym kroku swojej terapii nawilżającej to pozostało Ci wykonać już 2 krok skrupulatnie zaplanowanego nawilżenia skóry. Serum z niacynamidem zadziała kojąco, jak również nawilżająco, odświeżająco i antybakteryjnie. Wiele osób stwierdza, że to właśnie nałożenie serum o działaniu nawilżającym z niacynamidem skutecznie niweluje mało estetyczne przebarwienia.

Krem nawilżający – czyli ostatni z bardzo ważnych etapów skin floodingu

Jeśli chcesz wykonać domowy skin flooding prawidłowo i do tego cieszyć się świetnym wyglądem to koniecznie, na koniec istotnej pielęgnacji zastosuj krem o działaniu nawilżającym. 

Dzięki niemu cała pielęgnacja zostanie niejako domknięta, a co za tym idzie, osiągnie najwyższy poziom.

Pamiętaj, że najlepsze rezultaty skin floodingu osiągniesz w pielęgnacji wieczornej, która umożliwia spokojne i długotrwałe wchłonięcie wszystkich składników odżywczych z produktów kosmetycznych. Jeśli zatem chcesz zaprezentować się świetnie po zastosowanym skin floodingu to koniecznie zastosuj się do wszystkich wytycznych zaprezentowanych powyżej. Ciesz się piękną skórą.

Artykuł sponsorowany