Biotyna – lek na włosy i paznokcie. Kiedy go stosować?

Biotyna – lek na włosy i paznokcie. Kiedy go stosować?

Preparaty z biotyną cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród kobiet, które borykają się z wypadaniem włosów, pogorszeniem kondycji skóry i paznokci. Ale niedobór biotyny może dawać także inne poważne objawy, np. bóle mięśni, senność, chroniczne zmęczenie i apatię. Biotyna – lek na włosy i paznokcie, może mieć zatem korzystny wpływ na cały organizm. Kiedy należy po niego sięgnąć i dlaczego warto postawić na lek?

1. Biotyna lek: w jakim celu się go stosuje?

2. Biotynox Forte – dlaczego warto wybrać lek, a nie suplement?

Biotyna to jedna z witamin z grupy B, rozpuszczalnych w wodzie. Jest nazywana także witaminą B7 lub witaminą H. W świetle aktualnej wiedzy, nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi. Ale niedobory biotyny szybko dają o sobie znać. W takich sytuacjach możemy sięgnąć po suplement diety, ale możemy także wybrać lek z biotyną.

1. Biotyna lek: w jakim celu się go stosuje?

Uskarżasz się na wzmożone wypadanie włosów lub zaburzenia wzrostu włosów? To może być wyraźny sygnał od organizmu, by uzupełnić brakujące witaminy. Jeśli Twoja skóra jest poszarzała, paznokcie osłabione i łamliwe, a dodatkowo odczuwasz także inne niepokojące dolegliwości, takie jak chroniczne zmęczenie, stany lękowe, nadwrażliwość czuciową, cierpnięcie dłoni, bardzo prawdopodobne, że niedobór biotyny dotyczy także Ciebie.

Preparaty z biotyną sprawdzają się przy wypadaniu włosów, w przypadku kruchości paznokci, występowania zmian skórnych. Są pomocne po kuracji antybiotykami, ponieważ antybiotykoterapia może oznaczać spadek witaminy B7 w organizmie.

Biotyna na włosy i paznokcie, w rzeczywistości niweluje także męczące skurcze i drżenia mięśni, korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i poprawia stan psychiczny.

2. Biotynox Forte – dlaczego warto wybrać lek, a nie suplement?

Suplementy diety z biotyną są bardzo popularne. Ale przy niedoborze biotyny warto zastanowić się nad wdrożeniem produktu leczniczego, takiego jak Biotynox Forte. Stosuje się go we wspomagającym leczeniu niedoboru biotyny z takimi objawami jak osłabienie włosów i paznokci, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry.

Biotynox to lek z grupy preparatów witaminowych, wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Po zastosowaniu leki powinnaś zauważyć poprawę kondycji skóry, lepszą kondycję włosów i paznokci.

Warto podkreślić, że niekorzystnie na przyswajanie witaminy B7 wpływają duże ilości wody, alkohol, wysoko przetworzona żywność. 

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments