10 niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, które powinnaś wykonywać

10 niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, które powinnaś wykonywać

Nasz ogólny wygląd zewnętrzny robi za nas pierwsze wrażenie. Pierwsze wrażenie jest ważne, ponieważ pozostawia trwały efekt w naszych relacjach z innymi ludźmi. Skóra odgrywa ważną rolę we wrażeniu osoby, ponieważ wiele o niej mówi, zwłaszcza w zakresie higieny. Utrzymanie skóry w dobrej kondycji to dobry sposób na pozostawienie po sobie świetnego pierwszego wrażenia.

Znaczenie posiadania zdrowej skóry

Mimo, że skóra odgrywa ogromną rolę w czyimś wyglądzie, jest ona również największym organem ciała, dlatego tak ważne jest, abyśmy o nią dbali. Skóra stanowi pierwszą ochronę organizmu przed bakteriami i wirusami, zanim jeszcze mogą one narazić nas na bardziej niebezpieczne sytuacje. Skóra funkcjonuje również jako pierwsza ochrona organizmu przed promieniowaniem ultrafioletowym, które może uszkodzić komórki. Zdrowa skóra pomaga również w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała. Skóra pełni wiele funkcji, dlatego ważne jest, aby dbać o nią w najlepszy sposób, w jaki potrafimy.

10 zasad pielęgnacji, aby mieć zdrowszą skórę

 1. Codziennie myj twarz (zwłaszcza przed snem)
  Jest to najbardziej podstawowy wymóg, jeśli chodzi o dbanie o skórę. Upewnij się, że myjesz twarz dobrym mydłem i czystą wodą każdego dnia, aby usunąć brud, który gromadzi się przez cały dzień.
 2. Usuń makijaż przed pójściem do łóżka
  Przed pójściem do łóżka, ważne jest, aby usunąć makijaż z twarzy. Cząsteczki makijażu, jak również brud, który zgromadził się, może spowodować zatkane pory lub nawet gorzej, infekcję.
 3. Znajdź swojego własnego dermatologa
  Znalezienie dobrego dermatologa jest również ważne. Dermatolog może Ci dać trafne sugestie z zakresu dbania o skórę. Profesjonalne wskazówki są ważne, aby uniknąć niepotrzebnych frustracji.
 4. Dbaj o odpowiednią ilość snu każdej nocy
  Na Twoją skórę mają również wpływ rzeczy, które robisz i Twoje własne nawyki. Jeśli czujesz się zmęczona po niedostatecznej ilości snu, Twoja skóra również to odczuje; skóra może zwiotczeć i być sucha. Odmładzaj swoją skórę każdego dnia, odmładzając również siebie i dbając o odpowiednią ilość snu. Dorośli powinni spać co najmniej 8 godzin dziennie, aby być dobrze wypoczętym.
 5. Pij wystarczającą ilość wody
  Większość składników ciała zbudowana jest z wody. Aby ożywić komórki i promować wzrost nowych komórek, należy spożywać wymaganą ilość wody każdego dnia. Zaleca się również spożywanie owoców i warzyw o wysokiej zawartości wody.
 6. Noś krem z filtrem przeciwsłonecznym podczas podróży
  Podróżowanie pozwala Ci zobaczyć wiele nowych miejsc i zrobić wiele nowych rzeczy. Dla Ciebie może to być świetna zabawa, ale nie dla Twojej skóry. Ponieważ podróżowanie może czasem narażać Cię na długie przebywanie na słońcu, Twoja skóra może doznać uszkodzeń, które będą się pogłębiać przez cały czas trwania podróży. Stosowanie kremu z filtrem podczas podróży jest zalecane, ponieważ zmniejsza wpływ szkodliwego promienia słonecznego.
 7. Regularnie złuszczaj naskórek
  Każdego dnia, miliardy komórek są produkowane przez nasze ciało. Z drugiej strony, miliardy komórek również umierają i są zastępowane. Jednak martwe komórki skóry będą gromadzić się na powierzchni i sprawią, że skóra będzie wyglądać sucho, ciemno i nierówno. Wyrób w sobie nawyk regularnego złuszczania skóry, szczególnie na łokciach i kolanach.
 8. Ogranicz do minimum spożywanie pikantnych, słonych i fermentowanych pokarmów
  „Jesteśmy tym, co jemy”. Zdrowa dieta zapewnia wspaniały wygląd skóry. Utrzymując dobre nawyki picia wody i dietę bogatą w owoce i warzywa, skóra będzie miała swój najlepszy wygląd.
 9. Ćwicz codziennie
  Trening to nie tylko spalanie tłuszczu. Ćwiczenia to także dobry sposób na przyspieszenie procesu oczyszczania organizmu. Upewnij się, że nawilżasz i złuszczasz skórę po ćwiczeniach.
 10. Staraj się nie zmieniać często produktów do pielęgnacji skóry
  Wymienianie i zmienianie produktów do pielęgnacji skóry raz na tydzień tylko uszczupli Twoje oszczędności. Sprawi również, że nie będziesz pewna, co jest najlepsze dla Twojej skóry. Daj produktowi co najmniej miesiąc, aby zobaczyć jego pełny efekt. Jeżeli produkt powoduje nieprzyjemne dolegliwości, takie jak wysypki i podrażnienia, natychmiast go odstaw.