Herbata owocowa latem – pomysły na zastosowanie

Herbata owocowa latem – pomysły na zastosowanie

Herbata owocowa to napój przygotowany z owocowego suszu, który po wypiciu naparu można zjeść niczym owoce z kompotu bądź też dodać do deseru. Herbaty owocowe są nie tylko smaczne, ale mają także właściwości zdrowotne:

  • są bogate w naturalne witaminy i mikroelementy,
  • pite regularnie wspomagają odporność organizmu,
  • nie zawierają teiny w związku z czym można je pić w dowolnych ilościach i o każdej porze dnia, ponieważ nie wywołują bezsenności, polecane są także dzieciom.

O właściwościach zdrowotnych herbaty owocowej decydują przede wszystkim zawarte w mieszance owoce, będące źródłem wielu substancji odżywczych. Ze względu na wspomniany już brak teiny witaminy i minerały z herbat owocowych są dobrze przyswajane przez organizm.

Latem herbata owocowa najlepiej smakuje w postaci schłodzonej, serwowana z kostkami lodu, czyli w wersji ice tea. Taki napój jest nie tylko zdrowy, lecz także doskonale orzeźwia i gasi pragnienie. 

Podczas upałów, kiedy uzupełnianie płynów w organizmie jest szczególnie ważne, to doskonała alternatywa dla wody, zwłaszcza dla osób, które wolą napoje smakowe. Do tej grupy z pewnością należy większość dzieci. 

Duży wybór różnego rodzaju naturalnych herbat owocowych, niezawierających grama cukru ani innych dodatków mogących negatywnie wpływać na organizm, można znaleźć w dmg-herbaty.pl/herbaty/herbata-owocowa. Oferta obejmuje zarówno mieszanki, z których powstają słodkie napary, na bazie mango, truskawek, papai, jak i te lekko kwaśne, przygotowane z cytrusów, wiśni, owoców porzeczki. 

Wiele herbat owocowych łączy owoce słodkie z kwaśnymi, dzięki czemu w naparze wyczuwalne są różne nuty smakowe. Aby stworzyć swój idealny napój, owocowe mieszanki można również łączyć samodzielnie w poszukiwaniu jak najlepszego smaku.

Schłodzona herbata owocowa to napój, który w trakcie upalnego dnia pomoże nam przełamać słoneczne rozleniwienie i zmotywować się do efektywnego działania. To również nieodzowny towarzysz w trakcie leniwych kąpieli słonecznych na plaży czy też podczas wyprawy w góry. W ciepłe, letnie wieczory to z kolei idealna propozycja na spotkania w gronie przyjaciół.

Materiał Partnera

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments